fbpx
Top

Máme pro vás tip na 8denní dovolenou do chorvatského Zadaru s odletem z Prahy a apartmánem blízko pláže.

Termín:

Úterý 20. 7. 2021 – Úterý 27. 7. 2021

Letenky:

1 004,- Kč, Ryanair ( Praha – Zadar / Zadar – Praha). ( využíte dnešní akci, kupte letenku a další dostanete zdarma)

Ubytování:

Apartment Leon s kuchyni, balkónem a klimatizaci ( hodnocení 8,6 / 10 )
9 230,-Kč (pro čtyři osoby 2 307,-Kč/osoba)

Friendly people guest house s kuchyni a klimatizaci ( hodnocení 8,9 / 10 )
7 103,-Kč (pro dvě osoby 3 551,-Kč/osoba)

Letenky můžete koupit přímo u aerolinky na webu Ryanair.com, nebo kdybyste chtěli přes českého prostředníka na Pelikán.cz, kde cena je občas o něco vyšší kvůli jejich provizi, ale vy za to získáte zákaznickou podporu v češtině, ubytování můžete koupit přes portál Booking.com.

Cesta z/na letiště:

V letní sezoně (od 1.5. do 30.9.) funguje speciální letištní autobusová linka spojující letiště s autobusovým nádražím ve starém městě. Autobusy jezdí podle letového řádu zhruba jednou za dvě hodiny (kompletní jízdní řád). Jízdenka se platí u řidiče a stojí 25 kun (87,-Kč).

Půjčování auta:

Jestli si budete půjčovat auto na celou dobu pobytu, tak doporučujeme si ho půjčit a vrátit přímo na letišti, bývá to nejlevnější a navíc ušetříte za připadnou dopravu z/na letiště a pak do/z půjčovny. My si většinou půjčujeme auto přes prověřený srovnávač aut  Rentalcars.com.

V tomto termínu vychází malé auto na celou dobu 10 530,-Kč.

Cestovní pojištění:

Domluvili jsme pro vás 50% slevu na jakékoli cestovní pojištění od AXA assistancelowkostak.cz/sleva-na-cestovni-pojisteni (Třeba cestovní pojištění ve variantě EXCELENT Vás chrání i v případě nemoci covid-19 pokud cestujete kamkoliv na světe a má nejvyšší limity pojistného krytí)

Cena už se zvýšila, nebo nechcete přijít o další takové tipy? Doporučujeme nás sledovat na instagramu a zapnout si upozornění, abyste o všech tipech a akcích věděli hned. instagram.com/lowkostak

Covid Situace:

Cesta do Chorvatska:

Od 1.7.2021 se opět zpřísňují pravidla pro vstup do Chorvatska. Vstup je volný s platným Covid pasem, který lze stáhnout na portálu ocko.uzis.cz.

  • Otevřené hranice: ano
  • Negativní test: ano, maximálně 48 hodin starý antigenní nebo 72 hodin starý PCR test
  • Karanténa: ne
  • Formulář: ne
  • Očkované osoby: nemusí mít negativní test, pokud předloží potvrzení o očkování. U dvoudávkových vakcín toto platí již 22 dnů od podání 1. dávky. Platnost očkování pro účely vstupu do Rakouska je 9 měsíců
  • Osoby po prodělání nemoci Covid-19: nemusí mít negativní test, pokud předloží lékařskou zprávu o prodělání nemoci v uplynulých 6 měsících nebo potvrzení o protilátkách v uplynulých 3 měsících

Cesta do ČR:

Chorvatsko je nyní na českém cestovatelském semaforu v zelené kategorii, což značí návrat zpět do ČR bez omezení (žádné testy, formuláře, ani karanténa)

Kde se nechat otestovat v Chorvatsku?

Seznam testovacích míst v Chorvatsku najdete na webu koronavirus.hr. Ceny PCR testů se pohybují mezi 450 HRK (1575,-Kč) a 700 HRK (2450,-Kč), zatímco ceny rychlých antigenních testů stojí mezi 250 HRK (875,-Kč) a 300 HRK (1050,-Kč).

Doporučujeme si vždy pro jistotu aktuální informace k situaci ověřit přímo na webu ministerstva zahraničních věcí.

Disclaimer:

Nejsme cestovní agentura ani cestovní kancelář, proto toto berte pouze jen jako tipy na levné letenky a levné ubytování, které si musíte sami koupit přímo na oficiálních webech, na které vám my jen přidáme odkazy. Ceny jsou vždy platné ve chvíli, kdy byl článek zveřejněn. Proto se mohou v následujících dnech a někdy i hodinách výrazně změnit.

➡️CHCI PODPOŘIT LOWKOSŤÁKA⬅️

0

Sdílíme společnou vášeň pro cestování a na základě toho vznikl tento projekt Lowkosťák. Vyrazili jsem do světa s tím, že vám ukážeme, jak se dá cestovat skoro kamkoliv a přitom moc neutratit. Na tomto webu najdete tipy, jak šetřit na cestách, kde bydlet a kde hledat levné letenky, jaké jsou v zemích reálné ceny a také tipy, co v některých zemích můžete navštívit.

Komentuj, hodnoť nebo se na cokoliv zeptej.