fbpx
Top

Přichází léto a s ním čas dovolených,  proto jsme se rozhodli podělit se s vámi o naše tipy na levné dovolené. Vždy vám k tipům napíšeme aktuální situaci ke dni zveřejnění článku ohledně omezení kvůli covidu, ale doporučujeme si vždy pro jistotu aktuální informace k situaci ověřit na webu ministerstva zahraničních věcí.

Máme pro vás tip na víkendový trip do hlavního města Belgie Brusel.

Termín: Pátek 18. 6. 2021 – Neděle 20. 6. 2021 (za stejnou cenu letenky lze prodloužít o jeden den do Pondělí 21. 6. 2021)

Letenky: 504,- Kč, Ryanair ( Praha – Brusel / Brusel – Praha)

Ubytování: 2 798,-Kč (pro dvě osoby, 1 399,-Kč/osoba) v Sleep Well Youth Hostel ( hodnocení 8,4 / 10 )

Letenky můžete koupit přímo u aerolinky na webu Ryanair.com, nebo kdybyste chtěli přes českého prostředníka na Pelikán.cz, kde cena je občas o něco vyšší kvůli jejich provizi, ale vy získáte zákaznickou podporu v češtině, ubytování můžete koupit přes portál Booking.com.

Z letiště jezdí autobusová linka číslo 12 do evropské čtvrti. Autobus jezdí každých 12 minut, jízda trvá půl hodiny a stojí 4,50 € (automat na zastávce), platí 60 minut a můžete přestoupit i na jiné autobusové či tramvajové linky dopravního podniku STIB.

Covid Situace, Informace platí od 7.6.2021

  • VSTUP NA ÚZEMÍ BELGIEZahraniční cesty z a do Belgie jsou od 19. dubna znovu povolené. Nepodstatné cestování se však i nadále DŮRAZNĚ NEDOPORUČUJE. (Základem pro vyhodnocování je evropská cestovatelská mapa).

    Na evropské cestovatelské mapě je k  7. 6. 2021 celá ČR označená jako oranžová. Při návratu z oranžových regionů do Begie zpravidla odpadá povinnost testu a karantény (www.info-coronavirus.be). Povinnost vyplnit formulář PLF trvá, PLF by měl vyhodnotit informace tak, že osoba, která pobývala 14 dní před příjezdem do Belgie pouze v oranžové zóně neobdrží sms zprávu ohledně testu a karantény.

    Pokutu ve výši 250 EURO udělí belgická policie všem kontrolovaným osobám, které opatření poruší, mnohonásobně vyšší postih je možné udělit osobám, které opatření poruší opakovaně.

Nejsme cestovní agentura nebo kancelář, proto toto berte pouze jen jako tipy na levné letenky a levné ubytování, které si musíte sami koupit přímo na webech aerolinek nebo ubytování, na které vám přidáme odkaz. Ceny jsou vždy platné ve chvíli, kdy byl článek zveřejněn. Proto se mohou v následujících dnech a někdy i hodinách výrazně změnit.

0

Sdílíme společnou vášeň pro cestování a na základě toho vznikl tento projekt Lowkosťák. Vyrazili jsem do světa s tím, že vám ukážeme, jak se dá cestovat skoro kamkoliv a přitom moc neutratit. Na tomto webu najdete tipy, jak šetřit na cestách, kde bydlet a kde hledat levné letenky, jaké jsou v zemích reálné ceny a také tipy, co v některých zemích můžete navštívit.

Komentuj, hodnoť nebo se na cokoliv zeptej.