fbpx
Top

Určitě jste o TWISTO už museli slyšet. Na internetu je mnoho recenzí o Twistu a na sociálních sítích o ní mluví mnoho influencerů a většinou jenom v dobrém (protože Twisto nabízí 300,-Kč za každého přivedeného zákazníka).

Rozhodli jsme se Twisto sami vyzkoušet a podělit se v recenzi s vámi o naše vlastní zkušenosti.

Než se pustíme do recenze Twista, bylo by vhodné odpovědět na základní otázku.

Co je vůbec Twisto? Twisto je český fintechový startup nabízející aplikaci s kartou, která funguje jako kreditní karta (na účtu máte nějaké peníze a ty celý měsíc čerpáte a částku, kterou vyčerpáte, musíte další měsíc splatit).Podle webu a různých recenzí nabízí Twisto nejlepší kurzy na trhu, cashback program, split plateb, placení faktur a mnoho dalšího.

*fintechový startup = začínající firma zaměřující se na propojení financí s moderními technologiemi
*cashback = z nákupu se vám automatický přičte na účet nějaké procento z platby
*split plateb = jednu platbu lze rozdělit mezi přátele, kteří také využívají Twisto

Jak získat účet Twisto?

Stačí se zaregistrovat na stránkách TWISTO www.twisto.cz, kde doplníte vaše údaje, adresu, na kterou vám pošlou kartu (když budete chtít tak i platební náramek), musíte navíc napsat výši vašeho měsíčního platu a nakonec musíte přidat kopii občanského průkazu.

Po registraci je třeba počkat cca jeden den, než vám účet schválí, a pak další den nebo dva než vám do schránky dorazí karta (popřípadě náramek). Vše bylo velice rychlé, stačilo k tomu jen PC (mobil) a pár minut našeho času.

Twisto účet: karta pro cestovatele? Twisto recenze

Výše úvěru (kreditu) u Twista

Po schválení účtu přišlo první zklamání a to výše úvěru nebo jak Twisto nazývá výše kreditu, dostali jsme jen 7 500,-Kč. Mluvili jsme s pár lidmi a na začátku všichni měli okolo 5 000,- až výjimečně jeden člověk dostal 10 000,- Kč (v jedné Twisto recenzi jsme se dočetli i o nižším počátečním kreditu, ale neviděli jsme to na vlastní oči). Tím, že kartu potřebujeme jen na cesty a hlavně na deposit (zálohu) v autopůjčovnách a hotelech, tak je částka 7 500,- Kč příliš nízká a na cesty se karta stává nepoužitelná. (Navíc jsme hned zjistili že se jedná opravdu o měsíční limit, takže když vám dojdou peníze po týdnu, už kartu nemůžete dál používat zase do dalšího měsíce).

Rozhodli jsme se hned požádat emailem o zvýšení “úvěru” kreditu na 60 000,-Kč (to je výše úvěru, jaký máme na kreditce od Monety. Kreditní kartu od Monety jsme používali celou cestu kolem světa).

Přesně po deseti dnech čekání, nám dorazila odpověď od Twista, že na zvýšení kreditu chtějí poslat výplatní pásku nebo daňové přiznání. Emailem jsme poslali kopii daňového přiznání a do druhého dne nám navýšili kredit na 50 000,-Kč, což už je na cestách použitelné.

Twisto karta a Twisto platební náramek

Platební Twisto náramek jsme si neobjednali, používáme ApplePay, a proto nám přijde náramek zbytečný (pro někoho ovšem může být dobrým a funkčním doplňkem).
Twisto karta nás hned docela překvapila ze dvou důvodů: za prvé se jedná o debetní kartu (i když funguje jako kreditní karta) a místo jména majitelé je na ní napsáno TWISTO KARTA.

Prozatím jsme s ní neměli žádné problémy při placení v zahraničí i tam, kde berou jen kreditní karty, ale nevíme, jestli s ní bude možné půjčit si auto. V ČR se nám několikrát stalo že s ní nešlo zaplatit bezkontaktně (třeba v MHD, nebo v některých obchodech).

Cashback od Twista

To je asi bod, ve kterém podle nás nejvíc Twisto pokulhává. Způsob, kterým Twisto nabízí cashback, je složitý a pro zákazníka není v závěru ani výhodný. V pravém slova smyslu se o cashback jako takový totiž nejedná. Jak jsme uvedli výše, u opravdového caschbacku se vám vracejí nějaká procenta z útray (v ČR většinou okolo 1 %).

Twisto nabízí “cashback” přes portál tipli.cz, který můžete využit i bez Twista, ale abyste dostali zpět procenta z nákupu, musíte otevřít aplikaci, najít obchod, který spolupracuje s Tipli a nakoupit jen přes odkaz v aplikaci (což je za nás dost otravné a zdlouhavé).

Aplikace Twisto

Té nelze nic vytknout. Je jednoduchá, přehledná a vše je v ní intuitivní. Aplikace se Twistu opravdu povedla.

Twisto Split a Twisto Snap (placení faktur a složenek za vás)

Nemůžeme hodnotit, nikdy jsme ani jednu z těchto služeb nevyzkoušeli a tím, že kreditní kartu využíváme jen na cesty, ani potřebovat nebudeme (navíc složenky a faktury v papírové podobě, už jsme v ruce neměli několik let).

Zahraniční kurzy od Twisto

Ty jsou u tarifu online nebo standard spíše nevýhodné (máme dokonce lepší i u obyčejné banky jako AirBank nebo Moneta). Jedině u tarifu Premium jsou zahraniční kurzy lepší (ale budete si za ně muset zaplatit 99,-Kč/měsíčně).

Cestovní pojištění (jen u tarifu Premium)

U tarifu Premium máte možnost využít cestovní pojištění s docela nízkými limity (max 3 000 000 Kč). Jde o pojištění od české pojišťovny UNIQA a pokrývá celý svět (ale na státy jako USA a Kanada jsou podle nás limity moc nízké). Pojištění platí pouze na kratší cesty do zahraničí (maximálně na 30 dní v kuse).

Platby na e-shopech bez nutnosti registrace a zadávání platební karty

Opět funkce, kterou mi nevyužíváme. Hodně cestujeme, takže po e-shopech moc nenakupujeme, ale když už něco koupíme online, máme v PC uloženou virtuální kartu od REVOLUT, takže všechny údaje se vždy automaticky zapíšou sami.

Neplatíte vlastními penězi, ale penězi Twista

Veškeré výdaje splácíte zpětně. Toť asi největší výhoda Twista, alespoň podle všech Twisto recenzí. Podle našeho skromného názoru, je lepší vždy platit jen vlastními penězi, protože žít na dluh se může dřív nebo později otočit proti vám.

Shrnutí naší Twisto recenze

Výhody TWISTA

 • zřízení online za pár minut
 • přehledná a jednoduchá aplikace
 • lepší zahraniční kurz (jen u tarifu PREMIUM)
 • cestovní pojištění v ceně (jen u tarifu PREMIUM)
 • 300,-Kč zdarma na vyzkoušení

Nevýhody TWISTA

 • nízký počáteční kredit
 • nevýhodný zahraniční kurz (u tarifu ONLINE a STANDARD)
 • nelze vybírat z bankomatu
 • vyúčtování vám přijde až na konci měsíce (není možné splatit učet kdykoliv)
 • jen 15 denní bez úrokové období
 • vysoký poplatek 99,-Kč / měsíčně (u tarifu PREMIUM)
Twisto účet: karta pro cestovatele? Twisto recenze (bonus 300,-kč)

“Disclaimer”

Rovnou bychom chtěli napsat, že se jedná o “kreditní” kartu, a jestli jí nutně nepotřebujete, nebo nevycházíte měsíčně z penězi, vůbec ji nedoporučujeme, protože by vás nechtěně mohla dostat do dluhů, jako každá jiná “půjčka”.

Kdybychom necestovali, tak nad kreditní kartou ani nepřemýšlíme, protože v ČR (na rozdíl od USA) nepřináší mnoho výhod, naopak stačí jednou zapomenout poslat splátku včas a přijdete o nemalé peníze. Na cesty je taková karta bohužel dnes už nutností.

Posledním bodem, na který bychom chtěli upozornit, je ten, že Twisto není bankovní ústav a je potřeba si uvědomit, že jim posíláte kopie vašich dokladů a osobních údajů.

1

Sdílíme společnou vášeň pro cestování a na základě toho vznikl tento projekt Lowkosťák. Vyrazili jsem do světa s tím, že vám ukážeme, jak se dá cestovat skoro kamkoliv a přitom moc neutratit. Na tomto webu najdete tipy, jak šetřit na cestách, kde bydlet a kde hledat levné letenky, jaké jsou v zemích reálné ceny a také tipy, co v některých zemích můžete navštívit.

Komentuj, hodnoť nebo se na cokoliv zeptej.