fbpx
Top

Máme pro vás tip na 10. denní dovolenou na krásné Sicílii, s odletem z Prahy a krásným apartmánem.

Termín:

Čtvrtek 24. 6. 2021 – Sobota 7. 2021

Letenky:

1 352,- Kč, Ryanair ( Praha – Trapani / Trapani – Praha)

Ubytování:

Drepanon Holidays  ( hodnocení 8,7 / 10 ), apartmán s kuchyní
8 423,-Kč (pro tři osoby, 2 808,-Kč/osoba, pro dvě osoby, 4 212,-Kč/osoba)

A Casa di Angela   ( hodnocení – / 10 ), apartmán s kuchyní
8 668,-Kč (pro dvě osoby, 4 334,-Kč/osoba)

Letenky můžete koupit přímo u aerolinky na webu Ryanair.com, nebo kdybyste chtěli přes českého prostředníka na Pelikán.cz, kde cena je občas o něco vyšší kvůli jejich provizi, ale vy získáte zákaznickou podporu v češtině, ubytování můžete koupit přes portál Booking.com.

Ceata z/na letiště:

Do města jezdí společnost A.S.T. s nepravidelnými intervaly odpovídajícími letovému provozu. V Trapani autobusy staví přímo u přístavu, cesta trvá 45 minut a stojí 4,90 €.

Půjčování auta:

Auto tentokrát doporučujeme jen těm, co chtějí procestovat celý ostrov, protože auta nejsou v Itálii moc levné. Nejlevnější  je si ho půjčit na letišti protože navíc ušetříte za připadnou dopravu z/na letiště a pak do/z půjčovny. My si většinou půjčujeme auto přes prověřený srovnávač aut  Rentalcars.com.

V tomto termínu vychází malé auto na celou dobu 11 228,-Kč.

Cestovní pojištění:

Domluvili jsme pro vás 50% slevu na jakékoli cestovní pojištění od AXA assistancehttps://lowkostak.cz/sleva-na-cestovni-pojisteni/ (Třeba cestovní pojištění ve variantě EXCELENT Vás chrání i v případě nemoci covid-19 pokud cestujete kamkoliv na světe a má nejvyšší limity pojistného krytí)

Cena už se zvýšila, nebo nechcete přijít o další takové tipy? Doporučujeme nás sledovat na instagramu a zapnout si upozornění, abyste o všech tipech a akcích věděli hned. https://www.instagram.com/lowkostak/

Covid Situace:

Cesta do Itálie:

 • Otevřené hranice: ano, turistické cesty jsou možné, na místě však počítejte s omezením služeb, liší se dle regionu
 • Negativní test: nutný PCR nebo antigenní (pouze výtěrem z nosohltanu) test maximálně 48 hodin starý
 • Karanténa: ne (zrušena od 16.5.)
 • Očkované osoby: zatím bez úlev, počítá se však s upravením podmínek
 • Osoby po prodělání nemoci Covid-19: zatím bez úlev, počítá se však s upravením podmínek
 • Formulář: před příjezdem je také nutné vyplnit čestné prohlášení

Itálie je rozdělena do různě barevných zón dle výskytu nemoci. V oranžových a červených zónách je přísný lockdown a není prakticky možné do nich cestovat. Ve žlutých zónách jsou otevřené hotely i restaurace (s omezením). Aktuální informace poskytuje web Ministerstva zahraničí.

 

Cesta zpět:

Itálie je na českém semaforu aktuálně červená, takže se liší podmínky pro cestu vlastním autem a pro cestu veřejnou dopravou.

 • Negativní test v Itálii: nutný PCR (max. 72 hodin starý) nebo antigenní test (max. 24 hodin starý) ještě v Itálii, při cestě vlastní dopravou nemusí být žádný test
 • Negativní test po návratu do ČR: ne (pro cesty veřejnou dopravou) – ano (pro cesty individuální dopravou), do 5 dní podstoupit PCR test, do výsledku v karanténě
 • Očkovaní: není třeba podstupovat test ani v Itálii, ani po návratu do ČR v případě úplného očkování nebo alespoň 22 dnů od první dávky v případě dvoudávkové vakcíny
 • Po prodělání nemoci: není třeba podstupovat test ani v Itálii, ani po návratu do ČR, pokud jste ve lhůtě 90 dní od prvního pozitivního PCR testu
 • Formulář: ano, na webu plf.uzis.cz

Doporučujeme si vždy pro jistotu aktuální informace k situaci ověřit přímo na webu ministerstva zahraničních věcí.

Disclaimer:

Nejsme cestovní agentura ani cestovní kancelář, proto toto berte pouze jen jako tipy na levné letenky a levné ubytování, které si musíte sami koupit přímo na oficiálních webech, na které vám my jen přidáme odkazy. Ceny jsou vždy platné ve chvíli, kdy byl článek zveřejněn. Proto se mohou v následujících dnech a někdy i hodinách výrazně změnit.

0

Sdílíme společnou vášeň pro cestování a na základě toho vznikl tento projekt Lowkosťák. Vyrazili jsem do světa s tím, že vám ukážeme, jak se dá cestovat skoro kamkoliv a přitom moc neutratit. Na tomto webu najdete tipy, jak šetřit na cestách, kde bydlet a kde hledat levné letenky, jaké jsou v zemích reálné ceny a také tipy, co v některých zemích můžete navštívit.

Komentuj, hodnoť nebo se na cokoliv zeptej.