fbpx
Top

Máme pro vás tip na 8denní dovolenou na Sardinii (Evropský Karibik) s odletem z Prahy a apartmánem s kuchyní.

Termín:

Čtvrtek 29. 7. 2021 – Čtvrtek 5. 8. 2021

Letenky:

2 365,- Kč, Volotea ( Praha – Cagliari / Cagliari – Praha)

Ubytování:

Family Dream Piave  ( hodnocení – / 10, nová nabídka ), Celý apartmán s kuchyni
15 556,-Kč (pro tři osoby, 3 889,-Kč/osoba)

Centrum room  ( hodnocení 7,5 / 10 ), Pokoj s balkónem a kuchyní
10 390,-Kč (pro dvě osoby, 5 195,-Kč/osoba)

Letenky můžete koupit přímo u aerolinky na webu Volotea, nebo kdybyste chtěli přes českého prostředníka na Pelikán.cz, kde cena je občas o něco vyšší kvůli jejich provizi, ale vy získáte zákaznickou podporu v češtině, ubytování můžete koupit přes portál Booking.com.

Ceata z/na letiště:

Do centra jede vlak z přilehlé vlakové zastávky „Elmas Aeroporto“ (5 minut chůze po označené cestě). Vlaky jezdí každých 10–30 minut od 5:30 do 23:00 a na hlavní nádraží vás dovezou cca za 10 minut. Jízdenka stojí 1,30 € a lze koupit na nádraží nebo přes internet (není vázaná na konkrétní spoj). Vlaky můžete využít i do všech větších měst Sardinie.

Půjčování auta:

Auto tentokrát doporučujeme jen těm, co chtějí procestovat celý ostrov, protože auta nejsou v Itálii moc levné. Nejlevnější  je si ho půjčit na letišti protože navíc ušetříte za připadnou dopravu z/na letiště a pak do/z půjčovny. My si většinou půjčujeme auto přes prověřený srovnávač aut  Rentalcars.com.

V tomto termínu vychází malé auto na celou dobu 14 936,-Kč.

Cestovní pojištění:

Domluvili jsme pro vás 50% slevu na jakékoli cestovní pojištění od AXA assistancelowkostak.cz/sleva-na-cestovni-pojisteni (Třeba cestovní pojištění ve variantě EXCELENT Vás chrání i v případě nemoci covid-19 pokud cestujete kamkoliv na světe a má nejvyšší limity pojistného krytí)

Cena už se zvýšila, nebo nechcete přijít o další takové tipy? Doporučujeme nás sledovat na instagramu a zapnout si upozornění, abyste o všech tipech a akcích věděli hned. instagram.com/lowkostakCovid Situace:

Cesta do Itálie:

Otevřené hranice: ano, turistické cesty jsou možné, na místě však počítejte s omezením služeb, liší se dle regionu

Negativní test: nutný PCR nebo antigenní (pouze výtěrem z nosohltanu) test maximálně 48 hodin starý

Karanténa: ne

Očkované osoby: bez testu s certifikátem o úplném očkování, které proběhlo minimálně před 14 dny

Osoby po prodělání nemoci Covid-19: bez testu s certifikátem o prodělání nemoci (od pozitivního testu maximálně 180 dní)

Formulář: před příjezdem je také nutné vyplnit čestné prohlášení

Itálie je rozdělena do různě barevných zón dle výskytu nemoci. V oranžových a červených zónách je přísný lockdown a není prakticky možné do nich cestovat. Ve žlutých zónách jsou otevřené hotely i restaurace (s omezením). Aktuální informace poskytuje web Ministerstva zahraničí.

POZOR při cestách na Sardinii a do regionu Apulie.

Sardinie: od 13.6. je potřeba online registrace před vstupem

Apulie: je třeba vyplnit online formulář před vstupem do regionu.

 

Cesta zpět do ČR:

Itálie je na českém semaforu aktuálně zelená, což znamená návraty zcela bez omezení. Nejsou nutné testy, formuláře, ani potvrzení.

Doporučujeme si vždy pro jistotu aktuální informace k situaci ověřit přímo na webu ministerstva zahraničních věcí.

Disclaimer:

Nejsme cestovní agentura ani cestovní kancelář, proto toto berte pouze jen jako tipy na levné letenky a levné ubytování, které si musíte sami koupit přímo na oficiálních webech, na které vám my jen přidáme odkazy. Ceny jsou vždy platné ve chvíli, kdy byl článek zveřejněn. Proto se mohou v následujících dnech a někdy i hodinách výrazně změnit.

➡️CHCI PODPOŘIT LOWKOSŤÁKA⬅️

0

Sdílíme společnou vášeň pro cestování a na základě toho vznikl tento projekt Lowkosťák. Vyrazili jsem do světa s tím, že vám ukážeme, jak se dá cestovat skoro kamkoliv a přitom moc neutratit. Na tomto webu najdete tipy, jak šetřit na cestách, kde bydlet a kde hledat levné letenky, jaké jsou v zemích reálné ceny a také tipy, co v některých zemích můžete navštívit.

Komentuj, hodnoť nebo se na cokoliv zeptej.