fbpx
Top

Potřebují vízum do Japonska? Ne, vízum do Japonska není pro návštěvu země potřeba zařizovat, jelikož pro Českou republiku platí v Japonsku bezvízový vstup na dobu 90 dní. Po příletu vás ovšem čeká imigrační kontrola, kde po vás budou chtít vyplněný imigrační formulář (měli byste dostat již v letadle), otisky prstů, vyfotí si vás a případně se vás zeptají na doplňující otázky, např. na název ubytování v Japonsku či na zpáteční nebo další letenku z Japonska (doporučujeme mít všechný potvrzení uložené v telefonu nebo v papírové podobě). Vízum do Japonska by bylo potřeba pro delší, případně pracovní či studijní pobyt.

Potřebují k práci v Japonsku pracovní vízum? Ano potřebujeme k tomu:

  • Platný cestovní pas
  • Pasová fotografie
  • Vyplněná žádost o vízum (k dispozici na Velvyslanectví Japonska v Praze)
  • Certifikát o způsobilosti (Certificate of eligibility), nebo jakýkolik doklad co prokáže účel vaší cesty, potvrzení o odletu a bydlení, zvací a garanční dopis (kompletní seznam najdete ZDE)

Vyřízení žádosti o vízum do Japonska většinou trvá cca 5 pracovních dnu. Průměrně výchází jednovstupové vízum na cca 3 000 jenů ( 600 Kč, všechny poplatky se platí v japonské měně).

https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/asie/japonsko/cestovani/visa.html

0

Sdílíme společnou vášeň pro cestování a na základě toho vznikl tento projekt Lowkosťák. Vyrazili jsem do světa s tím, že vám ukážeme, jak se dá cestovat skoro kamkoliv a přitom moc neutratit. Na tomto webu najdete tipy, jak šetřit na cestách, kde bydlet a kde hledat levné letenky, jaké jsou v zemích reálné ceny a také tipy, co v některých zemích můžete navštívit.

Komentuj, hodnoť nebo se na cokoliv zeptej.