fbpx
Top

Máme pro vás tip na 7denní dovolenou do portugalského Porta s odletem z Vídně a ubytováním.

Termín:

Pondělí 19. 7. 2021 – Neděle 25. 7. 2021

Letenky:

450,- Kč, Ryanair ( Vídeň – Porto / Porto – Vídeň)

Tip jak ušetřit na dopravě z Prahy nebo Brna

Využijte linky Regiojet do Bratislavy za stabilních 250 Kč, kde přestoupíte opět na Regiojet, Slovak Lines nebo Flixbus, u kterých se ceny pohybují od 1 € do 5 € a dovezou nás přímo na letiště. Cesta bude trvat asi o hodinu a půl déle než přímo na letiště ale bude vás to stát o více než polovinu méně.

Ubytování:

Lima House  ( hodnocení 8,4 / 10 ),
3 990,-Kč (pro dvě osoby, 1995,-Kč/osoba)

Apartamento Centro Porto As Belas Artes ( hodnocení 7,6 / 10 ),
4 649,-Kč (pro dvě osoby, 2 324,-Kč/osoba)

Letenky můžete koupit přímo u aerolinky na webu Ryanair, nebo kdybyste chtěli přes českého prostředníka na Pelikán.cz, kde cena je občas o něco vyšší kvůli jejich provizi, ale vy získáte zákaznickou podporu v češtině, ubytování můžete koupit přes portál Booking.com.

Cesta z/na letiště:

Z Porta jezdí na letiště přímá linka metra „E“ a jízdenka na jednu hodinu stojí 2 €, případně 20 € za 11 jízd . Letiště spojuje s centrem, vlakovým i autobusovým nádražím. Metro jezdí každých 20 minut a do centra vás zaveze za cca 30min.

Půjčování auta:

Auto tentokrát doporučujeme jen těm, co chtějí procestovat celý ostrov, protože auta nejsou v Itálii moc levné. Nejlevnější  je si ho půjčit na letišti protože navíc ušetříte za připadnou dopravu z/na letiště a pak do/z půjčovny. My si většinou půjčujeme auto přes prověřený srovnávač aut  Rentalcars.com.

V tomto termínu vychází malé auto na celou dobu 8 776,-Kč.

Cestovní pojištění:

Domluvili jsme pro vás 50% slevu na jakékoli cestovní pojištění od AXA assistancelowkostak.cz/sleva-na-cestovni-pojisteni(Třeba cestovní pojištění ve variantě EXCELENT Vás chrání i v případě nemoci covid-19 pokud cestujete kamkoliv na světe a má nejvyšší limity pojistného krytí)

Cena už se zvýšila, nebo nechcete přijít o další takové tipy? Doporučujeme nás sledovat na instagramu a zapnout si upozornění, abyste o všech tipech a akcích věděli hned. instagram.com/lowkostak

Covid Situace:

Momentálně jsou portugalskou vládou zakázané cesty z Lisabonu do ostatních částí Portugalska.

Cesta do Portugalska:

Negativní test: ano, maximálně 24 hodin starý antigenní nebo 72 hodin starý PCR

Karanténa: ne

Očkovaní: bez testu s Covid pasem (certifikátem z ocko.uzis.cz) o ukončeném očkování (min. 14 dní)

Po prodělání nemoci Covid-19: bez testu s Covid pasem (certifikátem z ocko.uzis.cz) o prodělání nemoci v uplynulých 180 dnech

Tranzit: pouze po předložení negativního antigenního (24 hodin), resp. PCR testu (72 hodin)

Formulář: ano, na webu portugalcleanandsafe.com

Cesta zpět do ČR:

Pevninské Portugalsko je na českém cestovatelském semaforu v oranžové kategorii, což znamená následující opatření.

Negativní test před cestou (tj. ještě v Portugalsku): ano, antigenní (max. 48 hodin starý) nebo PCR (max. 72 hodin starý) – testovací kiosky jsou na všech portugalských letištích otevřené vždy od 6:00 do 22:00, cena antigenního testu je 30 EUR a na výsledek se čeká cca 30 minut

Negativní test po návratu do ČR: ne

Karanténa po návratu do ČR: ne

Očkovaní: bez testu a karantény (pouze s ukončeným očkováním, od kterého uplynulo alespoň 14 dní)

Po prodělání nemoci Covid-19: bez testu a karantény, pokud jste prodělali nemoc v uplynulých 180 dnech

Formulář: ano, na webu plf.uzis.cz

Doporučujeme si vždy pro jistotu aktuální informace k situaci ověřit přímo na webu ministerstva zahraničních věcí.

Disclaimer:

Nejsme cestovní agentura ani cestovní kancelář, proto toto berte pouze jen jako tipy na levné letenky a levné ubytování, které si musíte sami koupit přímo na oficiálních webech, na které vám my jen přidáme odkazy. Ceny jsou vždy platné ve chvíli, kdy byl článek zveřejněn. Proto se mohou v následujících dnech a někdy i hodinách výrazně změnit.

➡️CHCI PODPOŘIT LOWKOSŤÁKA⬅️

0

Sdílíme společnou vášeň pro cestování a na základě toho vznikl tento projekt Lowkosťák. Vyrazili jsem do světa s tím, že vám ukážeme, jak se dá cestovat skoro kamkoliv a přitom moc neutratit. Na tomto webu najdete tipy, jak šetřit na cestách, kde bydlet a kde hledat levné letenky, jaké jsou v zemích reálné ceny a také tipy, co v některých zemích můžete navštívit.

Komentuj, hodnoť nebo se na cokoliv zeptej.