fbpx
Top

Můžu si vzít vodu / pití do letadla? To je otázka, která trápí nejen začínající cestovatele.
Hlavně když je všude napsáno, že do letadla se smí vzít jen tekutiny do 100ml. My vám poradíme, jak dostat do letadla celou flašku plnou vody bez toho, aniž byste porušili jakékoli pravidla.

Stačí si vzít s sebou přes letištní kontrolu prázdnou lahev do letadla (my osobně doporučujeme lehkou skládací lahev Platypus SoftBottle 1 l nebo hliníkovou lahev s rychlým otevíráním ), a naplňte si ji vodou před vstupem do letadla. Na letištích po světě často bývají pítka na doplnění vody, takže by to neměl být problém. Ve spoustě míst světa je navíc voda pitná i z vodovodu, takže pokud byste pítka nenašli, stačí si doplnit vodu z umyvadla. Na delších letech tak ušetříte spoustu peněz za nápoje v letadle.

V dnešní době se dá voda doplňovat na cestách skoro všude, takže mít vlastní lahev je dobré i na jiných cestách než jen letadlem. Můžete si vzít vodu na trek, na pláž nebo večer na poznávání města. Když budete mít s sebou vždy vlastní lahev, určitě nakonec ušetříte spoustu peněz. A nejen peněz, ale také planetu od zbytečných plastů, které zůstávají po jednorázových pet lahvích.

My sami jsme procestovali svět se dvěma lahvemi, konkrétně s jednou hliníkovou 0,75 litru a jednou jednou skládací 1 litr. Hliníková je robustnější na treky, do přírody i na bežné používání a skládací se hodila jako zálohový zdroj vody na delší lety nebo cesty bez zdroje vody.

Můžu si vzít vodu / pití do letadla? Ano a povíme vám jak

Můžu si vzít vodu / pití do letadla? Ano a povíme vám jak

2

Sdílíme společnou vášeň pro cestování a na základě toho vznikl tento projekt Lowkosťák. Vyrazili jsem do světa s tím, že vám ukážeme, jak se dá cestovat skoro kamkoliv a přitom moc neutratit. Na tomto webu najdete tipy, jak šetřit na cestách, kde bydlet a kde hledat levné letenky, jaké jsou v zemích reálné ceny a také tipy, co v některých zemích můžete navštívit.

Komentuj, hodnoť nebo se na cokoliv zeptej.