fbpx
Top

Miami (Florida) průvodce


Proč navštívit Miami?

Miami je lákavou destinací především během chladnějšího období, tedy od podzimu do jara, jelikož nás tam celoročně čeká letní počasí. V tomhle městě můžete narazit na spoustu celebrit, projet se na kole při pobřeží Atlantiku a vyrazit na výlet do přírody mezi aligátory nebo za návštěvou rodného domu Ernesta Hemingwaye.


Jak letět levně do Miami?

nejlevnější letenky z Prahy do Miami

Z Prahy do Miami bohužel přímé lety prozatím bohužel neexistují.

Z Prahy s přestupem nejlevněji létá American Airlines od 12 500 Kč.

Z evropských měst do Miami létá spousta aerolinek, které asi není třeba dále rozepisovat.


Ubytování v Miami

Doporučujeme ubytování

A)

B)

Další ubytování můžete hledat online přes servery booking.com nebo airbnb.com.

Ceny ubytování v Miami

V Miami Beach seženete nejlevněji ubytování v hostelu od 800 kč za noc. Pokoj v apartmánu nebo v hotelu se tu dá sehnat zhruba od 1800 Kč za noc

V jaké části Miami se ubytovat?

Určitě hledejte ubytování v Miami Beach, tady je totiž centrum veškerého dění. Ubytování je nutné hledat s dostatečným předstihem. V Miami Beach se můžete procházet pěšky, jsou tu kavárny, restaurace, obchody a samozřejmě pláž. Pokud byste zde ubytování nesehnali, další možnou variantou je Downtown, Wynwood a podobně. Pozor si ale dejte na Little Haiti, sem se večer nedoporučuje vůbec chodit.

Doprava v Miami

V Miami Beach rozhodně ušetříte peníze za městskou dopravu, jelikož po celém Miami Beach jezdí „Troley“ autobusy zdarma. Pokud se budeme chtít podívat do centra, nejlepší volbou je tady asi spolujízda přes Uber nebo Lift, jelikož autobusy tu jezdí celkem omezeně. Jedna jízda vychází zhruba na 10 dolarů (pro dva lidi). Další možností je ještě kolo, které si můžete po městě půjčit, ale ta vycházejí obvykle ještě dráž než spolujízda, zejména pokuď jste dva. Než o způsob dopravy se jedná spíše o hezký zážitek z jízdy po městě.

Levnější kola jsou přes aplikaci Lime, ta stojí kolem 7 dolarů na hodinu, bohužel jich je ale po Miami Beach málo. Najdete je spíš po Downtownu, takže se tam třeba můžete nechat odvést a odtud si pak dojet, kam budete chtít. Dražší jsou tu potom kola CityBike, ty vycházejí na 25 dolarů za hodinu.


Ceny jídla a jak ušetřit

Ceny jídla v Miami Beach jsou o něco vyšší než v jiných městech USA, jelikož tady nenarazíte na větší supermarket, ale spíše na menší markety.

Pokud se chcete stravovat levně, jedna možnost je stravování se po fastfoodech a druhá je nakoupit si vlastní jídlo v marketech, ráno se nasnídat v bytě (například musli s mlékem) a občas si večer uvařit, pokud budete mít k dispozici i kuchyň.

POZOR si ale dávejte na finální cenu za jídla! Ceny jsou uvedeny bez taxy a bez dýšek. Ceny bez taxy jsou uváděny bohužel nejen v restauracích, ale i ve fastfoodech.

Mohlo by vás zajímat, že…

Možná si nezaplavete v moři

V Miami je celkem běžné, že jsou velké vlny, silnější vítr a podvodní proudy, tudíž smíte jít do vody pouze na okraj. Poznáte to asi na vlastní oči, ale také podle vyvěšené červené vlajky. Možná často uvidíte i vlajku fialovou, která značí možný výskyt nebezpečných mořských živočichů, kteří se mohou dostat blízko břehu díky podvodním proudům. My jsme v Miami Beach zažili jak fialové vlajky, tak i klidné moře, tudíž jsme si mohli bez problému ve vodě i zaplavat.

TIP! Zajímá vás, jaký byl Silvestr na Miami Beach a co jsme skutečně zažili? To vše se dočetete v tomto článku.


10 míst, co stojí za návštěvu

1. North Beach a South Beach

North Beach je asi nejkrásnější pláž celého Miami Beach, jelikož je tu málo lidí a pláž je dokonale čistá. Nacházejí se tu ty nejluxusnější hotely jako Fendi a Four Seasons, což také stojí za vidění. South Beach je asi nejnavštěvovanjšsí část pláže, ale najdete tu původní budky pro plavčíky, které jsou krásně barevné a stojí za fotku. Od North Beach se můžete dostat až na South Beach po promenádě, ale je to docela kus, takže nejlepší volbou je kolo, nebo to projít po částech.

2. Ocean Drive

Asi nejpopulárnější část Miami Beach, kde můžete spatřit na chodníku nejrůznější módní kousky, drahá auta nebo některé slavné celebrity. Nachází se tady spousta restaurací a barů a při zvláštních příležitostech, jako například na Silvestra, bývá i silnice na Ocean drive zavřená a stává se z ní promenáda pro pěší.

3. Wynwood a Wynwood Walls

Wynwood je streetartová čtvrť Miami, kde najdete po zdech i po zemi nejrůznější kresby, malby a motivační nápisy. Jsou tady i moderní „hypsterské“ kavárny a stylové bary. Wynwood Walls je galerie, kde se nacházejí streetartová díla od maleb na zdech, přes obrazy až po plastické obří výtvory.

4. Little Havana

Kubánská pestrobarevná čtvrť, to je Little Havana. Nachází se v Downtown a jedná se v podstatě o jednu ulici, která stojí za vidění. Jmenuje se Calle Ocho. Všude narazíte na barevné kohouty (přesněji sochy kohoutů), zdi jsou zdobené barevnými kresbami a můžete tady ochutnat pravou kubánskou kávu, kubánské doutníky nebo vyhlášenou zmzrlinu.

5. Národní Park Everglades

Na samém záčatku parku se nacházi aligátoří farma a tam můžete spatřit stovky aligátorů za plotem. Mají také pár hadů a papoušků. Na farmě máte možnost vyzkoušet skvělý zážitek, což je jízda na vznášedlu v mokřinách, ve kterých volně plavou aligátoři. Pokud chcete zažít trošku divočejší jízdu, sedněte si dopředu a vezměte si řidiře přezdívaného „psycho Paul“. Užijete si spoustu prudkých zatáček na vodě a budete mokří od hlavy až k patě. V samotném Everglades je spousta trailů, které můžete prozkoumat, a na některých trailech možná spatříte i aligátory volně v přírodě. Pokud dojedete na samý konec parku, třeba se vám počtěstí vidět kapustňáky nebo další živočichy. My jsme tu například viděli Orla mořksého.

6. Key West

Samotná cesta na Key West je už zážitkem, jelikož jedete po mostě přes oceán a malé ostrůvky. Na Key West uvidíte překrásné malebné americké domky a nechybí tu ani dům samotného Ernesta Hemingwaye. Můžete se projít po dřevěném molu nad mořem a užít si výhled na město a zároveň objevit nejjižnější bod pevninské severní Ameriky.

7. Key Biscane

Key Biscayne je ostrůvek jižně od Miami. Má úžasné pláže a je obklopen dvěma velkými parky – Crandon Park na sever a Bill Baggs Cape Florida State Park na jih. Key Biscayne také nabízí nedaleký pobřežní bariérový útes a jedinou federálně uznávanou podvodní archeologickou stezku ve Spojených státech.

8. Miami Downtown

Po Downtownu se můžete projíždět vláčkem, který jezdí zdarma. Najdete tady velký park, kde si můžete odpočinout, mrakodrapy, příjemnou promenádu podél moře a určitě nevynechte obchodní dům Bayside. To je takové turističtější místo, kde seženete různé suvenýry, a občas si i poslechnete živou hudbu.

9. Hollywood Beach

Narozdíl od Miami Beach je na téhle pláži poměrně málo lidí. Hollywood Beach se pyšní širokou promenádou přímo u pláže (v Miami Beach je pláž oddělena od promenády křovím), kde budete míjet různé kavárny, restaurace a obchůdky. Hollywood Beach Skvělé místo k tomu strávit den na pláži u moře, v podvečer se projít po promenádě při západu slunce a koupit si něco dobrého na zub.

10. Zápas amerického fotbalu Miami Dolphins

Co k tomu dodat, americký fotbal je zážitek, který by během návštěvy USA neměl chybět. Miami Dolphins je profesionální klub amerického fotbalu, který sídlí v Miami. V současné době je členem East Division American Football Conference National Football League.

Navrhovaný denní rozpočet – 59 EUR / 1500 Kč (celkové náklady mimo letenku)

Na základě našich útrat a zkušeností

Průvodci na cesty

0

Sdílíme společnou vášeň pro cestování a na základě toho vznikl tento projekt Lowkosťák. Vyrazili jsem do světa s tím, že vám ukážeme, jak se dá cestovat skoro kamkoliv a přitom moc neutratit. Na tomto webu najdete tipy, jak šetřit na cestách, kde bydlet a kde hledat levné letenky, jaké jsou v zemích reálné ceny a také tipy, co v některých zemích můžete navštívit.

Komentuj, hodnoť nebo se na cokoliv zeptej.