fbpx
Top

Media kit

Na této stránce najdete ve zkratce to, co přesně a jak děláme,
na jaké cílíme publikum, jaké máme dosahy
a jaké jsou výsledky spolupráce s našimi partnery.
22340

WEB

Měsíční návštěvy

14786

Instagram

Sledující

6568

FACEBOOK

Sledující

70025

TikTok

Sledující

KDO JSME?

Jsme partneři jménem Pavlína a Jan. Cestujeme, sportujeme, pracujeme v onlinu a snažíme se užívat si život na plno. Procestovali jsme přes 30 zemí a máme za sebou roční cestu kolem světa. Celý projekt Lowkosťák vznikl především proto, abychom mohli předávat naše know-how, které jsme na cestách získali, v podobě nejrůznějších rad a tipů, které lze využít před odjezdem i během pobytu v zahraničí. Zároveň bychom touto cestou rádi motivali další nadšence k cestování na vlastní pěst. Chceme lidem ukázat, že je možné cestovat i s nižším budgetem, a poradit jak na to. Celý projekt se teprve rozjíždí, ale i tak už máme velmi dobré výsledky a pozitivní zpětnou vazbu.

WEB

Web je základní platformou Lowkosťáka. Vytváříme zde průvodce, itineráře, tipy na tripy, lowkost tipy, recenze, praktické rady na cesty. Web je od samého začátku zaměřený na dlouhodobou organickou návštěvnost (SEO), což znamená, že průběžně pracujeme na tom, aby se naše příspěvky nejen dostaly, ale i udržely na prvních příčkách vyhledávačů Google a Seznam. To znamená, že přínos našich článků pro partnery není jednorázový, ale přináší dlouhodobou povědomost o značce. S tím souvisí i prokliky a možné prodeje v dlouhodobém horizontu.

Originální screens z Google Analytics:

➡️ Web analytika červenec ⬅️
➡️ Web analytika červen ⬅️

INSTAGRAM

Instagramový účet slouží především jako inspirace pro další cestovatele. Do našeho feedu střídáme příspěvky s motivačním citátem s cestovatelskými fotkami. V budoucnu se ale chystáme změnit naší strategii. Instagram stories používáme ke sdílení našich článků, různých zajímavostí nebo akcí a slev od našich partneru.

Originální screens z Instagram Analytics:

➡️ Instagram analytika sledující ⬅️
➡️ Instagram analytika dosahy ⬅️

FACEBOOK

Facebook je nejstarší částí projektu a využíváme ho v první řadě pro sdílení tipů a dále našich článků, zajímavostí nebo akcí a slev našich partnerů.

Originální screens z Facebook Analytics:

➡️ Facebook analytika sledující ⬅️
➡️ Facebook analytika dosahy ⬅️

TIKTOK

TikTok jen prozatím zkoušíme, ale dosahy jsou natolik nerovnoměrné, že ho prozatím moc nevyužíváme na propagaci, ale spíše jsme jen sdíleli zajímavosti ze světa. Teď teprv začínáme zkoušet sdílení naších tipu.

Originální screens z TikTok Analytics:

➡️ Tiktok analytika sledující ⬅️

VÝSLEDKY PARTNERŮ

AXA ASSISTANCE

AXA ASSISTANCE je náš současný partner skrz cestovní pojištění. Nabídl nám 50 % slevu na cestovní pojištění. Tu jsme prozatím přidali na web jen ke každému cestovatelskému tipu a sdílíme ji cca 2-3krát do měsíce na Instagram stories. Za první 3 měsíce naší spolupráce se dostala do podvědomí desítkám tisíců lidem, přivedla 2165 návštěvníků a zprostředkovala 189 prodejů v ceně 104 423,-Kč.

BOOKING

Booking je naším současným partnerem přes ubytování. Má odkaz u každého cestovatelského tipu a nikdy jsme ho nesdíleli na žádné sociální síti. Za dva měsíce získal prostřednistcím našeho účtu desítky tisíc zobrazení, 3 908 návštěvníků a 33 prodejů za více než 100 000,-Kč

AIRBNB

Airbnb byl původním partnerem skrz ubytování. Sdíleli jsme ho 6-7 krát za dva měsíce na Instagram stories a měli jsme na něj odkaz u všech průvodců. Celkem jsme k němu přivedli stovky tisíc lidí. Na airbnb se prostřednictvím našeho odkazdu zaregistrovalo se více než 350 nových zákazníků a 85 z nich utratilo za první ubytování více než 1 800,-kč (čímž zaplatili přes 200 000,-kč).

INVIA

Invia byl naším úplně prvním partnerem v roce 2017-2019, když celý projekt teprv vznikal a existovala jen facebooková stránka, kde jsme 2-3 krát do týdne sdíleli zajímavé zájezdy za výhodnou cenu, které měla Invia v nabídce.
Za 2 roky zasáhly naše příspěvky stovky tisíce lidí, prokliklo se 24 514 zákazníků a jen přes náš odkaz Invia prodala zájezdy za více než  1 019 175,-.

Maringotka Otýlka

Sepsali jsme pro ně na míru dělaný tip na trip se slevou 33%-50% na volné termíny. Sdíleli jsme ho 3 krát během jednoho měsíce na Instagram stories. Díky naší spolupráce se maringotka Otýlka dostala do podvědomí desítkám tisíců lidem a prodalo se prozatím přes 30 dnů v ceně 25 000,-Kč.

NAŠE PŘEDSTAVA

Hledáme hlavně dlouhodobé partnery, kteří zapadnou do našeho ekosystému a třeba i obohatí náš projekt o vlastní přidanou hodnotou, abychom mohly být obě strany spokojené. Nebráníme se samozřejmě ani krátkodobým, jednorázovým spolupracím, ale i ty musí nějakým způsobem korespondovat s myšlenkami našeho projektu.

Nechceme jen sdílet reklamy, a proto jsme sepsali příklady spolupráce pro lepší představu:

Ubytování: nabízíme možnost sepsat recenzi na web, připravit itinerář se spaním v ubytování, poskytnout tip na cestu na míru. Vy se můžete stát partnerem a nabídnout jen naším návštěvníkům slevu atd.

Města, oblasti, kraje: zde je možnost sepsat průvodce, tipy na cestu, itinerář pro dané místo atd.

Dopravní prostředky: nabízíme možnost připravit na míru itinerář nebo tip na výlet, sepsat recenzi, stát se hlavním partnerem webu nabízením slevy pro naše návštěvníky apod.

Zboží, služby, atd.: můžeme například napsat recenzi, přidat službu do některých z našich SEO článků nebo vytvořit SEO článek na míru. Například: Co si zabalit do lékárničky na cestu (možnost pro lékárny), jak si zabalit batoh (možnost pro zboží) atd.

Jak je poznat z příkladu, upřednostňujeme, aby vše zapadlo do našeho konceptu. Víme, že každá sociální síť potřebuje trochu jiný přístup, a proto vymyšlíme vše na míru podle oboustranných potřeb, aby spolupráce byla originální a efektivní.

Vše o čem budeme psát na webu a sdílet na našich sociálních sítích, musíme mít sami vyzkoušené, nebo alespoň dostat možnost si to zkusit. Až poté se můžeme rozhodnout, jestli daný produkt či služba do našeho projektu zapadá.

Jestli se vám nás projekt libí a chcete s námi navázat spolupráci, tak neváhejte napsat a určitě spolu něco vymyslíme.

EMAIL:

TEL: