fbpx
Top

Máme pro vás tip na týdenní dovolenou na řecký ostrov Korfu s odletem z Prahy, ubytováním s balkónem, klimatizací a kuchyní.

Termín:

Čtvrtek 22. 7. 2021 – Čtvrtek 29. 7. 2021

Letenky:

1 634,- Kč, Ryanair ( Praha – Korfu / Korfu – Praha) ( využíte dnešní akci, kupte letenku a další dostanete zdarma).

Ubytování:

Sidari Studios s kuchyni a terasou ( hodnocení 8,4 / 10 )
8 884,-Kč (pro čtyři osoby 2 221,-Kč/osoba)

Lina Studios s kuchyni a balkónem ( hodnocení 8,5 / 10 )
5 810,-Kč (pro dvě osoby 2 905,-Kč/osoba)

Dimitris Studios s kuchyni, balkónem a klimatizaci ( hodnocení 7,6 / 10 )
5 743,-Kč (pro dvě osoby 2 871,-Kč/osoba)

Letenky můžete koupit přímo u aerolinky na webu Ryanair.com, nebo kdybyste chtěli přes českého prostředníka na Pelikán.cz, kde cena je občas o něco vyšší kvůli jejich provizi, ale vy za to získáte zákaznickou podporu v češtině, ubytování můžete koupit přes portál Booking.com.

Cesta z/na letiště:

Z letiště na ubytování se můžete dopravit autobusem, který stojí 3-5 eur a cesta vám bude trvat okolo 1,5 hodiny (viz na greenbuses.gr). NEbo si na letišti můžete rovnou půjčit auto.

Půjčování auta:

Jestli si budete půjčovat auto na celou dobu pobytu, tak doporučujeme si ho půjčit a vrátit přímo na letišti, bývá to nejlevnější a navíc ušetříte za připadnou dopravu z/na letiště a pak do/z půjčovny. My si většinou půjčujeme auto přes prověřený srovnávač aut  Rentalcars.com.

V tomto termínu vychází malé auto na celou dobu 10 576,-Kč.

Cestovní pojištění:

Domluvili jsme pro vás 50% slevu na jakékoli cestovní pojištění od AXA assistancelowkostak.cz/sleva-na-cestovni-pojisteni (Třeba cestovní pojištění ve variantě EXCELENT Vás chrání i v případě nemoci covid-19 pokud cestujete kamkoliv na světe a má nejvyšší limity pojistného krytí)

Cena už se zvýšila, nebo nechcete přijít o další takové tipy? Doporučujeme nás sledovat na instagramu a zapnout si upozornění, abyste o všech tipech a akcích věděli hned. instagram.com/lowkostak

Covid Situace:

Cesta do Řecka:

Při cestě ve směru „tam“ musíte splnit alespoň jednu ze 3 podmínek vstupu do země. Vždy musíte vyplnit vstupní formulář na webu travel.gov.gr nejpozději 24 hodin před cestou.

  1. Negativní PCR test výtěrem z nosohltanu (ne ze slin) ne starší než 72 hodin nebo antigenní test ne starší než 48 hodin, platí i pro osoby, které nemoc Covid-19 prodělali
  2. Potvrzení o očkování, od kterého uplynulo 14 dní (od poslední dávky), v takovém případě již nemusíte předkládat negativní test
  3. Potvrzení o onemocnění covid-19 nebo pozitivní diagnóze provedené PCR nebo antigenní metodou, musí být platné nejméně 2 měsíce a maximálně 9 měsíců

Děti do 5 let mají vstup do volný bez testu i potvrzení o očkování.

Cesta zpět:

Řecko je na českém cestovatelském semaforu v oranžové kategorii, což znamená následující opatření:

  • Negativní test před cestou: ano, ještě v Řecku musíte podstoupit test, který nesmí být starší než 48 hodin před zahájením cesty (antigenní), resp. 72 hodin (PCR)
  • Negativní test po návratu: ne
  • Očkovaní: není třeba podstupovat test ani v Řecku, ani po návratu do ČR
  • Po prodělání nemoci: není třeba podstupovat test ani v Řecku, ani po návratu do ČR, pokud od prodělání uplynulo maximálně 180 dní

V případě cesty vlastním autem již nemusíte po návratu podstupovat test ani karanténu.

Doporučujeme si vždy pro jistotu aktuální informace k situaci ověřit přímo na webu ministerstva zahraničních věcí.

Disclaimer:

Nejsme cestovní agentura ani cestovní kancelář, proto toto berte pouze jen jako tipy na levné letenky a levné ubytování, které si musíte sami koupit přímo na oficiálních webech, na které vám my jen přidáme odkazy. Ceny jsou vždy platné ve chvíli, kdy byl článek zveřejněn. Proto se mohou v následujících dnech a někdy i hodinách výrazně změnit.

➡️CHCI PODPOŘIT LOWKOSŤÁKA⬅️

0

Sdílíme společnou vášeň pro cestování a na základě toho vznikl tento projekt Lowkosťák. Vyrazili jsem do světa s tím, že vám ukážeme, jak se dá cestovat skoro kamkoliv a přitom moc neutratit. Na tomto webu najdete tipy, jak šetřit na cestách, kde bydlet a kde hledat levné letenky, jaké jsou v zemích reálné ceny a také tipy, co v některých zemích můžete navštívit.

Komentuj, hodnoť nebo se na cokoliv zeptej.