fbpx
Top

Přichází léto a s ním čas dovolených,  proto jsme se rozhodli podělit se s vámi o naše tipy na levné dovolené. Vždy vám k tipům napíšeme aktuální situaci ke dni zveřejnění článku ohledně omezení kvůli covidu, ale doporučujeme si vždy pro jistotu aktuální informace k situaci ověřit na webu ministerstva zahraničních věcí.

Máme pro vás tip na týdenní dovolenou na řecký ostrov Korfu s odletem z Prahy, návratem do Nuremberga a ubytováním .

Termín: Pátek 25. 6. 2021 – Čtvrtek 8. 6. 2021

Letenky: 1 262,- Kč, Ryanair ( Praha – Korfu / Korfu – Nuremberg) Vlak Nuremberg-Praha od 315,-Kč

Ubytování: 8 010,-Kč (pro dvě osoby, 4 005,-Kč/osoba) v Ccb Bruskos Hotel s bazénem, balkónem a klimatizaci( hodnocení 8,4 / 10 )

 

Letenky můžete koupit přímo u aerolinky na webu Ryanair.com, nebo kdybyste chtěli přes českého prostředníka na Pelikán.cz, kde cena je občas o něco vyšší kvůli jejich provizi, ale vy získáte zákaznickou podporu v češtině, ubytování můžete koupit přes portál Booking.com.

Z letiště na ubytování se můžete dopravit taxíkem, ale spíše doporučujeme si za podobnou cenu půjčit auto na celý dva týdny na letišti, abyste mohli v klidu a bez omezení procestovat celý ostrov.

Tady jsme pro vás našli malé auto za skvělou cenu 6 927,- na celý týden u Rentalcars.com.

Covid Situace, Informace platí od 27.4.2021

  • Otevřené hranice: ano, turistické cesty jsou možné

Cesta do Řecka:

Při cestě ve směru „tam“ musíte splnit alespoň jednu ze 2 podmínek vstupu do země. Vždy musíte vyplnit vstupní formulář na webu travel.gov.gr.

  1. Negativní PCR test výtěrem z nosohltanu (ne ze slin) ne starší než 72 hodin, antigenní testy se neuznávají, platí i pro osoby, které nemoc Covid-19 prodělali
  2. Potvrzení o očkování, od kterého uplynulo 14 dní (od poslední dávky), v takovém případě již nemusíte předkládat negativní test

Děti do 5 let mají vstup do volný bez testu i potvrzení o očkování.

Cesta zpět:

Řecko je na českém cestovatelském semaforu v červené kategorii, což znamená následující opatření:

  • Nutný PCR (max. 72 hodin starý) nebo antigenní test (max. 24 hodin starý) před cestou zpět, tj. ještě v Řecku
  • Po návratu do ČR do 5 dní podstoupit PCR test, do výsledku v karanténě

V případě cesty vlastním autem již nemusíte po návratu podstupovat test ani karanténu.

Nejsme cestovní agentura nebo kancelář, proto toto berte pouze jen jako tipy na levné letenky a ubytování, které si musíte sami koupit přímo na webech, na které vám přidáme odkaz. Ceny jsou vždy platné ve chvíli, kdy byl článek zveřejněn. Proto se mohou v následujících dnech a někdy i hodinách výrazně změnit.

0

Sdílíme společnou vášeň pro cestování a na základě toho vznikl tento projekt Lowkosťák. Vyrazili jsem do světa s tím, že vám ukážeme, jak se dá cestovat skoro kamkoliv a přitom moc neutratit. Na tomto webu najdete tipy, jak šetřit na cestách, kde bydlet a kde hledat levné letenky, jaké jsou v zemích reálné ceny a také tipy, co v některých zemích můžete navštívit.

Komentuj, hodnoť nebo se na cokoliv zeptej.