fbpx
Top

Přichází léto a s ním čas dovolených,  proto jsme se rozhodli podělit se s vámi o naše tipy na levné dovolené. Vždy vám k tipům napíšeme aktuální situaci ke dni zveřejnění článku ohledně omezení kvůli covidu, ale doporučujeme si vždy pro jistotu aktuální informace k situaci ověřit na webu ministerstva zahraničních věcí.

Máme pro vás tip na 5. denní dovolenou do italského města Pescara, který se nachází ve středu Itálie s odletem z Prahy, ubytování.

Termín: Pondělí 21. 6. 2021 – Pátek 25. 6. 2021

Letenky: 518,- Kč, Ryanair ( Praha – Pescara / Pescara – Praha)

Ubytování: 3 957,-Kč (pro dvě osoby, 1 979,-Kč/osoba) v ALE HOME ( hodnocení 7 / 10 )

Letenky můžete koupit přímo u aerolinky na webu Ryanair.com, nebo kdybyste chtěli přes českého prostředníka na Pelikán.cz, kde cena je občas o něco vyšší kvůli jejich provizi, ale vy získáte zákaznickou podporu v češtině, ubytování můžete koupit přes portál Booking.com.

Z letiště na ubytování se můžete dopravit taxíkem, nebo autobusem za 1,20 EUR.

Covid Situace, Informace platí od 27.4.2021

 • Otevřené hranice: ano, turistické cesty jsou možné, na místě však počítejte s omezením služeb, liší se dle regionu
 • Negativní test: nutný PCR nebo antigenní (pouze výtěrem z nosohltanu) test maximálně 48 hodin starý
 • Karanténa: ne (zrušena od 16.5.)
 • Očkované osoby: zatím bez úlev, počítá se však s upravením podmínek
 • Osoby po prodělání nemoci Covid-19: zatím bez úlev, počítá se však s upravením podmínek
 • Formulář: před příjezdem je také nutné vyplnit čestné prohlášení

Itálie je rozdělena do různě barevných zón dle výskytu nemoci. V oranžových a červených zónách je přísný lockdown a není prakticky možné do nich cestovat. Ve žlutých zónách jsou otevřené hotely i restaurace (s omezením). Aktuální informace poskytuje web Ministerstva zahraničí.

 

Cesta do ČR:

Itálie je na českém semaforu aktuálně červená, takže se liší podmínky pro cestu vlastním autem a pro cestu veřejnou dopravou.

 • Negativní test v Itálii: nutný PCR (max. 72 hodin starý) nebo antigenní test (max. 24 hodin starý) ještě v Itálii, při cestě vlastní dopravou nemusí být žádný test
 • Negativní test po návratu do ČR: ne (pro cesty veřejnou dopravou) – ano (pro cesty individuální dopravou), do 5 dní podstoupit PCR test, do výsledku v karanténě
 • Očkovaní: není třeba podstupovat test ani v Itálii, ani po návratu do ČR v případě úplného očkování nebo alespoň 22 dnů od první dávky v případě dvoudávkové vakcíny
 • Po prodělání nemoci: není třeba podstupovat test ani v Itálii, ani po návratu do ČR, pokud jste ve lhůtě 90 dní od prvního pozitivního PCR testu
 • Formulář: ano, na webu plf.uzis.cz

Nejsme cestovní agentura nebo kancelář, proto toto berte pouze jen jako tipy na levné letenky a levné ubytování, které si musíte sami koupit přímo na webech aerolinek nebo ubytování, na které vám přidáme odkaz. Ceny jsou vždy platné ve chvíli, kdy byl článek zveřejněn. Proto se mohou v následujících dnech a někdy i hodinách výrazně změnit.

0

Sdílíme společnou vášeň pro cestování a na základě toho vznikl tento projekt Lowkosťák. Vyrazili jsem do světa s tím, že vám ukážeme, jak se dá cestovat skoro kamkoliv a přitom moc neutratit. Na tomto webu najdete tipy, jak šetřit na cestách, kde bydlet a kde hledat levné letenky, jaké jsou v zemích reálné ceny a také tipy, co v některých zemích můžete navštívit.

Komentuj, hodnoť nebo se na cokoliv zeptej.