fbpx
Top

Tohle pravidlo platí, pokude cestujete mimo Evropu. V Evropě stačí mit OP a pas je bonus navíc. Pokud byste ale někde mimo Evropu pas ztratili či by vám ho ukradli, budete si muset najít v dané zemi českou ambasádu, kde si budte muset žádat o nový, což může trvat týdny a třeba i měsíce. Tomuhle je dobré se vyhnout a mít v záloze druhý pas.

Dejte si pozor, až si o nový pas půjdete zažádat na městský úřad. Můžete si jít samozřejmě rovnou o oba najednou. Někdy vám dva pasy zhotoví bez problému, ale někteří úředníci vám můžou tvrdit, že mít dva pasy není legální apod. Není to pravda! Ale hádat s úředníkem se můžete jen těžko. Proto rovnou řekněte, že potřebujete dva pasy kvůli vízové povinnosti. V takovém případě nic namítat nebudou. Vízová povinnost znamená, že cestujete do zemí, kam vás nepustí s vízem z některé země (např. s Izraelským razítkem nemůžte vstoupit do Egypta).

0

Sdílíme společnou vášeň pro cestování a na základě toho vznikl tento projekt Lowkosťák. Vyrazili jsem do světa s tím, že vám ukážeme, jak se dá cestovat skoro kamkoliv a přitom moc neutratit. Na tomto webu najdete tipy, jak šetřit na cestách, kde bydlet a kde hledat levné letenky, jaké jsou v zemích reálné ceny a také tipy, co v některých zemích můžete navštívit.

Komentuj, hodnoť nebo se na cokoliv zeptej.