fbpx
Top

Máme pro vás tip na 13denní dovolenou do mexického města Cancun s odletem z Berlína a ubytování v apartmánu nebo u pláže s bazénem.

Termín:

Neděle 16. 1. 2022 – Pátek 28. 1. 2022

(jsou volné letenky a ubytování za stejnou cenu během celého ledna až června a  můžete si to libovolně nakombinovat)

Letenky:

6 590,- Kč, Pelikan ( Berlin – Cancun / Cancun – Berlin)

Tip jak se dopravit z Prahy

Autobusem:

Za běžného stavu existují široké možnosti přímých spojů autobusem na letiště z Prahy společností Regiojet a Flixbus. Cesta trvá něco málo přes 4,5 hodiny a ceny jednosměrných jízdenek se pohybují mezi 490 a 890 Kč v závislosti na obsazenosti spoje a doby nákupu (čím dříve nakoupíte, tím levněji pojedete).

Vlakem:

Alternativní a pro mnohé pohodlnější cestou je vlak, byť se musí přestupovat, nejčastěji na hlavním nádraží v Drážďanech. Vlaky jsou spolehlivější a pravidelnější variantou a jezdí i během „covidového“ období. Celková cesta zabere 4,5 hodiny a vlaky zastavují u terminálů 1/2. Jízdenky můžete koupit v rozmezí cca 650 až 780 Kč jednosměrně na eshopu ČD nebo Deutsche Bahn. Právě na webu německých drah se můžou objevit akční jízdenky i pod 20 EUR (ideálně s předstihem několik týdnů), které web Českých drah nebude znát, doporučujeme proto vždy zkontrolovat obě stránky.

 

Ubytování:

Casita Buena Bonita pokoj u pláže s bazénem ( hodnocení – / 10 )
2 276,-Kč (pro čtyří osoby 569,-Kč/osoba)

Punta sam dvoulůžkový pokoj u pláže s bazénem ( hodnocení 8,4 / 10 )
5 002,-Kč (pro dvě osoby 2 501,-Kč/osoba)

Tropicale studio u pláže s bazénem a snídani ( hodnocení 7,2 / 10 )
7 192,-Kč (pro dvě osoby 3 596,-Kč/osoba)

Occidental Costa Cancun **** studioj u pláže s bazény a s ALL INCLUSIVE ( hodnocení 8,4 / 10 )
46 567,-Kč (pro dvě osoby 23 283,-Kč/osoba)

 

Chcete raději zájezd přes CK? Nejlevnější zájezdy do Mexika najdete na Dovolena.cz

Letenky můžete koupit přímo přes českého prostředníka na Pelikán.cz, kde vy navíc získáte zákaznickou podporu v češtině, ubytování můžete koupit přes portál Booking.com.

Cesta z/na letiště:

Oficiální dopravu do Cancunu a Playa del Carmen obstarávají autobusy společnosti ADO. Rezervaci jízdenek můžete provést online na ado.com.mx,spoje vyjíždí od terminálu 1 každých 30 minut 8:00 do 0:30, v opačném směru jede první autobus ve 4:30 a následně v půlhodinovém intervalu od 7:00 do 23:00 s vloženými posilovými spoji. Cesta zabere půl hodiny a za jízdenku zaplatíte 86 pesos (cca 95,-Kč). Konečná stanice je na centrálním autobusovém nádraží v centru Cancunu

Půjčování auta:

Jestli si budete půjčovat auto na celou dobu pobytu, tak doporučujeme si ho půjčit a vrátit přímo na letišti, bývá to nejlevnější a navíc ušetříte za připadnou dopravu z/na letiště a pak do/z půjčovny. My si většinou půjčujeme auto přes prověřený srovnávač aut  Rentalcars.com.

V tomto termínu vychází malé auto na celou dobu 5 374,-Kč.

Cestovní pojištění:

Domluvili jsme pro vás 50% slevu na jakékoli cestovní pojištění od AXA assistancelowkostak.cz/sleva-na-cestovni-pojisteni (Třeba cestovní pojištění ve variantě EXCELENT Vás chrání i v případě nemoci covid-19 pokud cestujete kamkoliv na světe a má nejvyšší limity pojistného krytí)

Na 12 dní v Cancunu je podle nás dobrá cena cca do 15 000,-Kč/Os bez snídaně a do 18 000,-Kč/Os se snídani.

Cena už se zvýšila, nebo nechcete přijít o další takové tipy? Doporučujeme nás sledovat na instagramu a zapnout si upozornění, abyste o všech tipech a akcích věděli hned. instagram.com/lowkostak

➡️CHCEŠ PODPOŘIT LOWKOSŤÁKA?⬅️

Cesta do Mexika:

  • Otevřené hranice: ano, možné jsou i turistické cesty
  • Negativní test: ne (pozor však na podmínky jednotlivých aerolinek, které test můžou vyžadovat)
  • Karanténa: ne
  • Formulář: ano, na webu https://afac.hostingerapp.com/

Cesta zpět:

  • Negativní test před odletem (tj. ještě v Mexiku): ano, PCR test max. 72 hodin starý
  • Negativní test po návratu do ČR: ano, PCR test nejdříve 5., nejpozději 14. den
  • Karanténa po návratu: ano, minimálně 5denní, může být ukončena jen negativním PCR testem
  • Očkovaní: bez testů a karantény s ukončeným očkováním (minimálně 14 dnů od poslední dávky) – certifikát stáhnete na ocko.uzis.cz
  • Po prodělání nemoci Covid-19: bez testů a karantény s certifikátem o prodělání Covidu v uplynulých 180 dnech – certifikát stáhnete na ocko.uzis.cz
  • Formulář: ano, na webu plf.uzis.cz

 

Doporučujeme si vždy pro jistotu aktuální informace k situaci ověřit přímo na webu ministerstva zahraničních věcí.

Disclaimer:

Nejsme cestovní agentura ani cestovní kancelář, proto toto berte pouze jen jako tipy na levné letenky a levné ubytování, které si musíte sami koupit přímo na oficiálních webech, na které vám my jen přidáme odkazy. Ceny jsou vždy platné ve chvíli, kdy byl článek zveřejněn. Proto se mohou v následujících dnech a někdy i hodinách výrazně změnit.

0

Sdílíme společnou vášeň pro cestování a na základě toho vznikl tento projekt Lowkosťák. Vyrazili jsem do světa s tím, že vám ukážeme, jak se dá cestovat skoro kamkoliv a přitom moc neutratit. Na tomto webu najdete tipy, jak šetřit na cestách, kde bydlet a kde hledat levné letenky, jaké jsou v zemích reálné ceny a také tipy, co v některých zemích můžete navštívit.

Komentuj, hodnoť nebo se na cokoliv zeptej.