fbpx
Top

Je nám jasné, že nejsme jediní, kdo sepsal tipy na vánoční dárky, nicméně věříme, že každý autor se zaměřuje na dárky jiného typu, podle svého životního stylu. Jelikož my upřednostňujeme spíše zážitky a minimalismus nad konzumním stylem života, sepsali jsme pár tipů na vánoční dárky, které podle nás mají smysl. Vzhledem k tomu, že rádi dáváme tipy i s cenami, i tentokrát vám rovnou uvedeme, kolik který dárek alespoň přibližně stojí.

Netradiční diář Doller

Před časem jsme objevili diář od společnosti Doller, protože byl navržen tak, aby pomáhal lidem stanovovat si krátkodobé a dlouhodobé cíle, vedl je k sebereflexi nad jejich plněním a usnadnil jim jejich cestu za plněním snů. Diář není datovaný, takže si do něj můžeme začít zapisovat kdykoliv. Skvělý dárek pro ty, kteří mají hlavu plnou nápadů, potřebují je přenést na papír a nějak si je utřídit.

Doller diář nedatovaný 349,- Kč

Econea

Pokud rádi nakupujete maličkosti, které slouží k praktickému využití, zkuste tentokrát sáhnout po ekologické variantě, ať ukážete, že o dárcích přemýšlíte. Jedná se o výrobky, které používá denně každý z nás. Věříme, že takovým dárkem můžete ukázat dalším lidem, jak myslet ekologičtěji, o což se také snažíme.

Ekologické maličkosti od 29,- Kč

nebo řeba dárkový poukaz za 500,- Kč

Knížka

Tradiční dárek, kterým snad nikoho nezklamete. My sami knížky kupujeme pravidelně nejen svým blízkým ale i sami sobě. Ať už beletrii nebo moderní knihy o seberozvoji. V poslední době nás zaujaly především knížky jako Proč spíme – tuhle knihu by si měl přečíst nejeden z nás, protože je založena na nejnovějších studiích o tom, proč je pro nás spánek důležitější, než kdo z nás tušil.

Další krásnou knihou, tedy tetralogií, je například Geniální přítelkyně, která vypráví příběh dvou kamarádek z chudé čtvrti v Neapoli, jejichž neuvěřitelné příběhy se prolínají po celý život. Knih, které bychom doporučili, je spousta, ale zmíníme už jen jednu. Jedná se o knihu s názvem Důmyslné umění jak mít všechno u prdele, o které vám více prozrazovat nebudeme :-).

Knihy lze sehnat od 133,-
a E-knihy od 89,- 

Průvodce

A máme tu dárek pro cestovatele a vlastně pro kohokoliv, kdo se chystá poznat nějakou cizí zemi. Někdy je prostě lepší ušetřit si spoustu času s hledáním informací na internetových stránkách a sáhnout po komplexním průvodci. Sami v těchto průvodcích rádi hledáme inspirace na cesty.

Průvodce do kapsy od 125,-

Zážitek nebo výlet

Pro ty, kteří jako my neradi dostávají dárky materiálního charakteru, je nejlepším dárkem zážitek. Sami ale dobře víme, že nabídek zážitků je celá široká škála, proto vám rovnou doporučíme ty, které už jsme sami vyzkoušeli, nebo bychom rádi teprve zkusili. Patří mezi ně thajská masáž, na kterou bychom nejradši chodili každý měsíc. Další zážitek, který jsme si moc moc užili bylo surfování v pražské surf aréně, tenhle dárek určitě potěší každého nadšeného sportovce. Pokud hledáte dárek přímo pro cestovatele, pak máme tip na výlet, který zaujal nás. Jedná se o netradiční poznávání vlastní země, konkrétně Krušných hor, jak vypovídá název sám: Za netušenými kontrasty.

Thajská masáž a rybičky garra  rufa 299,-Kč

Surfování v praze za 950,-Kč

Krušnohořím: za netušenými kontrasty 990,-Kč

Naučme se

Člověk se učí celý život, ale občas ne přímo to, co by si sám přál. Jelikož se i my rádi vzděláváme a rozvíjíme, věříme, že dárek ve formě poukazu na výukový kurz je skvělá volba, zejména pokud víte, že i někdo z vašich blízkých se rád učí nové věci.

Dárkový poukaz na 500,-Kč

Čakra náramek

Jestli jsme na cestách po Asii něco pochopili, tak to, že víra je pro lidi hodně důležitá, ať už se jedná o víru v bohy, ve vesmírnou energii nebo v jiné elementy. Víra a náboženství totiž není to samé. A protože sami věříme, že všechno v životě funguje na základě nějaké energie, chtěli bychom vám doporučit dárek, který pomáhá uvolňovat proud energie v lidském těle (podobně jako jóga) a to ve formě čakra náramku, který sama nosím a na cestách na něj nedám dopustit.

Čakra náramek 549,-Kč

Korki

Jelikož máme rádi přírodní výrobky, které jsou šetrné k přírodě a naší planetě, oblíbili jsme si výrobky z korku. A jestli můžeme doproučit dárek, který je zároveň praktický, stylový a nestojí moc peněz, pak by to byla určitě korková peněženka.

Korková peněženka od 199,- Kč.

Korková mapa nejen česka

Dárek, který jsme dostali minulý rok a který nám udělal obrovskou radost, byla stírací mapa světa, ale jestli bychom si přáli něco ještě víc, tak by to byla samolepící korková mapa na zeď. No řekněte, není to vysněným doplňkem do bytu každého cestovatele?

Samolepicí korková mapa Moje Česko 749,-Kč

Cestovní pomůcky (kompresní vak)

Věc, na kterou na cestách nedáme dopustit, je kompresní vak na oblečení, jelikož cestujeme převážně nalehko. Procestovali jsme s ním celý svět a můžeme říct, že vydrží opravdu hodně, protože jsme ho často narvali tolika věcmi, až pomalu nešel zapnout, a přesto stále drží bez jediného poškození.

Kompresní vak na oblečení 699,-

Moka, French press

V dnešní době je populární kupovat si drahé kávovary, které ale stejně nevyrobí tak dobrou kávu jako z kavárny. Proto bychom vám chtěli doporučit mnohem levnější a navíc praktičtější variantu. Pokud máte rádi silnější kávu, doporučíme vám Moka konvičku, a jestli si radši dáváte jemnou překapávanou kávu, bude pro vás určitě tou správnou volbou French press. Obojí si můžete rychle a jednodušše připravit kdekoliv na cestách.

Moka konvička 399,-Kč

French press 399,-Kč

Obálka s penězi

Peníze můžeme považovat za neosobní, ale stejně tak i za osobní dárek, podle toho, jakým způsobem jsou předány. Co takhle vytvořit hezkou obálku, nebo koupit přání, přiložit k němu fotku něčeho, co si dotyčný přeje koupit (může to být i cesta nebo zážitek)? Vy tak dáte blízkému najevo, že peníze nejsou náhradou dárku, ale slouží jako příspěvek k vytouženému dárku.

Tip: Jazykový kurz

Máme tu jeden tip na trošku dražší dárek oproti těm předchozím, nicméně věříme, že se jedná o investici, která se vyplatí. Umět jazyky nám nejen otevírá dveře při poznávání cizích zemí, ale pomáhá i v našem osobním a profesním rozvoji. Tenhle typ kurzu je prozatím nejlepší z těch, co jsme vyzkoušeli, a jednou z jeho předností je například možnost ho využívat i v mobilu přes aplikaci.

Angličtina, němčina, francouzština, španělština, ruština a italština

Jazýkový balíčky za 2 499,-Kč (navíc do 23.12 mají akci 1+1)

0

Sdílíme společnou vášeň pro cestování a na základě toho vznikl tento projekt Lowkosťák. Vyrazili jsem do světa s tím, že vám ukážeme, jak se dá cestovat skoro kamkoliv a přitom moc neutratit. Na tomto webu najdete tipy, jak šetřit na cestách, kde bydlet a kde hledat levné letenky, jaké jsou v zemích reálné ceny a také tipy, co v některých zemích můžete navštívit.

Komentuj, hodnoť nebo se na cokoliv zeptej.