fbpx

10 netradičních tipů na vánoční dárky nejen pro cestovatele

Touto dobou už má možná řada z vás dárky k Vánocům připravené. Pro ty z vás, kteří je stejně jako my ještě nachystané nemáte nebo dokonce ani nevíte, co svým blízkým darovat, jsme sepsali 10 tipů na vánoční dárky. Na konec seznamu jsme přidali dva tak trochu jiné tipy jako speciální bonus navíc.

Než vám naše tipy na vánoční dárky odtajníme, rádi bychom vám věnovali jednu radu. Nepropadněte nesmyslnému nakupování dárků jen proto, že jsou Vánoce. Nejenže nákupem „blbosti“ často ani neuděláte nikomu opravdovou radost a většina věcí dřív či později končívá bez využití v odpadkovém koši, ale také je to velmi neekologické. 
Proč nakupovat lacinou drogerii nebo oblečení, aby se naplnil prostor pod stromečkem, když to pak obdarovaný jen zastrčí někam hluboko do skříně, protože nakupuje třeba jen specifický druh kosmetiky či oděvy výhradně od své oblíbené konfekční značky?

Žijeme v době, kdy už většina lidí upřednostňuje kvalitu nad kvantitou, a proto jsme se v našich tipech na vánoční dárky rozhodli zaměřit spíše na zážitky než na materiální věci.

1. Cestovatelské potřeby

Vzhledem k tomu, že my sami jsme cestovatelé a většina lidí ráda cestuje nebo minimálně jezdí na výlety a dovolené, začneme něčím cestovatelským, co se může z dlouhodobého hlediska hodit úplně každému.

Můžu si vzít vodu / pití do letadla? Ano a povíme vám jak


Třeba taková cestovní láhev na vodu! Využití najde opravdu u kohokoliv a k tomu šetří planetu, takže uděláte dvojitou radost.
Je toho ale víc, co může využít skutečně každý na jakoukoliv cestu. Například organizéry, kompresní vaky, cestovní příbory, cestovní zápisníky a podobně.

Mezi dobrá místa, kde můžete najít plno takových cestovních vychytávek, patří Cestovatelskýobchod.cz, 4camping.cz anebo Pod7kilo.cz, kde se zaměřují na extra lehké cestovní věci.

2. Deskové hry

Pokud trváte na nákupu něčeho hmotného, ale stále přemýšlíte, co konkrétně zvolit, desková hra by právě pro vás mohla být tím pravým ořechovým.
Deskové hry jsou opravdu univerzální dárek. Existují deskové hry pro páry, které je dobré mít doma ve skříni a občas je vytáhnout při dlouhých zimních večerech,

nebo deskové hry pro skupiny, které se určitě můžou hodit při každé návštěvě anebo se můžou stát i jejím samotným účelem.

Takový večer ve skupině u zajímavé deskové hry se může všem zúčastněným zapsat do paměti jako nezapomenutelný zážitek. My jsme deskové hry kupovali na Albi.cz, kde mají opravdu velký výběr. Zajímavé deskové hry jsme našli i na Knihydobrovsky.cz nebo i na Alza.cz, kde vlastně najdete asi úplně vše.

3. Knihy

Tady asi není potřeba dlouze se rozepisovat. Dobře vybraná kniha udělá radost každému. Když navíc víte, že dotyčný třeba hodně cestuje, můžete mu koupit eBook. No a když hodně cestuje a stále s sebou „po kapsách“ tahá papírové knihy, můžete rovnou koupit čtečku. My používáme čtečku Kindle paperwhite, která nám po dlouhém hledání vyšla jako nejlepší volba v poměru cena/výkon.

Knihy kupujeme hlavně na Knihydobrovsky.cz,

ale viděli jsme, že letos má Grada.cz slevy na 50 nejprodávanějších knižních titulů roku 2021, takže nejenže tam dostanete slevu, ale může vás to i inspirovat.

4. Zážitky

Zážitky jsou podle nás jedno z nejlepších dárku, čím můžete někoho obdarovat. Každý ocení nějaký zážitek, ať je to návštěva zajímavé restaurace, masáž, wellness, vstupenky na různé představení, let balónem nebo skok padákem.

Zážitkem pod stromečkem určitě neuděláte chybu. My kupujeme buď u firmanazazitky.cz nebo když mají něco opravdu zajímavého na slevomat.cz (tady je ale potřeba si opravdu hlídat recenze, ne vždy je vše tak jak se zda)

5. Jazykové kurzy

Kolik jazyků umíme, tolikrát jsme člověkem – to jste asi už slyšeli. Proto je jazykový kurz určitě dalším vhodným dárkem pro každého. Ať chce obdarovaný začít s novým jazykem nebo se jen zlepšit v jazyku, který už zná, jazykový kurz bude dobrým vánočním dárkem.

Na výběr máte z mnoha možností, buď třeba na Knihydobrovsky.cz koupit knížku pro samouky nebo rovnou třeba celý online kurz u Onlinejazyky.cz – my jsme si tu na Black Friday koupili kurz španělštiny.

6. Kurzy na cokoliv

Kurzy jsou podle nás hned po zážitcích jedním z nejlepších vánočních dárků, které můžete někomu dát. Kurz je vlastně takový dárek dva v jednom – darujete zážitek, u kterého se obdarovaný navíc ještě něco naučí.

Nejlepší je koupit voucher na nákup kurzu třeba u Kurzeo.cz nebo Naucmese.cz, popřípadě rovnou koupit přímo specifický kurz (tady si musíte dát pozor, abyste se trefili do vkusu a zájmů obdarovaného).

7. Výlet, zájezd, letenky

Výlet není dárek pro každého, ale někomu může udělat opravdu velkou radost. Přitom to nemusí být ani tak drahé, jak se zdá. Můžete třeba koupit dvě zpáteční jízdenky na noční autobus u Regiojet (občas mívají zajímavé akce) nebo dvě letenky u Ryanair, k tomu jednu noc v hotelu na Booking.com a za 1500-2000 Kč můžete darovat víkend v Budapešti (jako inspiraci se můžete podívat i na naše Tipy na tripy).

Jsou dokonce srovnávače jako Dovolena.cz, Invia.cz  kde nabízejí jednodenní nebo dvoudenní zájezdy po ČR nebo po Evropě. Slevomat občas nabízí také zajímavé jednodenní nebo dvoudenní nabídky.

8. Krypto

V této fázi se dostáváme k výše zmíněným zvláštním tipům na vánoční dárky.

Hodně lidí daruje k Vánocům peníze, ale co místo toho koupit kryptoměnu? Nebo její část?
Bude to minimálně velké překvapení a opravdu nečekaný dárek. Když si ho navíc obdarovaný schová, tak se mu časem může i pořádně zhodnotit. Jestli nevíte, co jsou kryprtoměny nebo jak se nakupují, tak si můžete koupit třeba eBook Svět Krypta, kde je vše dopodrobna popsané. Spoustu informací najdete i na blogu Janbrunato.cz/blog.

Asi nejlehčí způsob je koupit kryptoměnu nebo její část na Coinbase.com nebo Binance.com, kterou chcete vaše blízké obdarovat, a pod stromeček vyrobit vlastní voucher, kde bude uvedeno, jakou kryptoměnu jste koupili, a k tomu návod, jak si stáhnout peněženku (a potom jen krypto pošlete obdarovanému do peněženky), nebo rovnou darovat pod stromeček papírovou peněženku.

9. Akcie

Druhým neobvyklým dárkem jsou akcie. Když nechcete darovat peníze a krypto je podle vás moc riskantní, nejlepší volbou budou akcie nebo možná ETFTady bychom doporučili stejný postup jako u krypta. Buď založíte obdarovanému účet u brokera, jako jsou třeba Trading212.com (to je broker, který sami využíváme) a rovnou nakoupíte akcii nebo ETF či uděláte voucher na akcii nebo ETF, dáte ho pod stromek a pak si k tomu sednete s obdarovaným, kterému akcii koupíte na jeho broker, pokud už nějaký vlastní, nebo spolu účet založíte.

Opět jako u krypta, je to dárek, který podle nás udělá radost, je nečekaný a dlouhodobě se bude zhodnocovat.

10. Webová vizitka

Poslední „bonusový“ tip na vánoční dárek, také takový selfpromo na naše služby, je poukaz na webovou stránku/vizitku, copywriterské služby nebo cokoliv okolo toho. V dnešní době by každý měl mít minimálně vlastní webovou vizitku/webovou stránku, kde budou uvedeny alespoň základní informace (takový online životopis). Nebo znáte někoho, kdo má zajímavý život anebo hodně cestuje, ale nemá kde svoje zážitky sdílet? Dokonce třeba váš blízký už vizitku, web nebo blog má, ale je velmi zastaralý. Pro takové případy můžete darovat voucher na naše služby agentury WebWorld.czProtože jsme se rozhodli vouchery nabídnout jen pod tímto příspěvkem, tak stačí napsat na email agentura@webworld.cz, že máte zájem o voucher, rozepište na co (vizitka, web, modernizace webu nebo jiné služby) a v jaké ceně (všechny vouchery budou s 25% slevou).

Příklad: Koupíte voucher na jednoduchý web v ceně 5 000 Kč – zaplatíte jen 3 750 Kč. Nebo chcete modernizaci webu a dohodneme se, že to bude stát 3 000 Kč – zaplatíte jen 2 250 Kč.

TIP: Je možné koupit jako dárek k Vánocům i třeba jen doménu se jménem obdarovaného.

Jsou to trochu netradiční tipy na vánoční dárky, ale dali jsme je dohromady z takových dárků, co jsme my sami nakoupili našim blízkým v posledních letech. 

Doufáme, že vás tento článek inspiroval a třeba vám i pomohl s letošním výběrem vánočních dárku.

sdílej to s kamarády

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Processing

Děkuju ti za jakoukoliv podporu webu

  • Vlastní částka
  • CZK

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ se slevou 50%:

Domluvil jsem pro tebe 50% slevu na jakékoliv cestovní pojištění od AXA assistance, stačí kliknout sem lowkostak.cz/sleva-na-cestovni-pojisteni. Axa asistence nabízí jedny z nejlepších cestovních pojištění s vysokými limity a díky slevě i s bezkonkurenční cenou.

Jmenuju se Jan Brunato, jsem digitální nomád a chci s Tebou sdílet svoji vášeň pro levné cestování. Je to 7 let, co aktivně cestuju, a už 4 roky, co se živím na cestách jako digitální nomád.
Mám za sebou bláznivé cesty jako Camino Di Santiago v žabkách (930 km) nebo Norsko na kole ze západu na východ.
Lety po Evropě za 49 Kč, zaoceánské lety za 1980 Kč, víkend v Římě za 1890 Kč, týden v Chorvatsku za 3 900 Kč (celá moje útrata) nebo třeba roční cestu kolem světa, kde jsem za 250 000 Kč strávil 3 měsíce po Americe včetně Havaje, pár týdnů v Karibiku, pak jsem se přesunul do Japonska, Thajska, Indonésie, Singapuru a Kuala Lumpur a celé to ukončil dvouměsíčním roadtripem po Itálii. Několikrát jsem bydlel v hotelu nebo v apartmánu zadarmo nebo ve 4/5* hotelu za cenu hostelu.

DALŠÍ JAZYKY

tipy na trip

příspěvky

10 netradičních tipů na vánoční dárky nejen pro cestovatele

sdílej to s kamarády

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ se slevou 50%:

Domluvil jsem pro tebe 50% slevu na jakékoliv cestovní pojištění od AXA assistance, stačí kliknout sem lowkostak.cz/sleva-na-cestovni-pojisteni. Axa asistence nabízí jedny z nejlepších cestovních pojištění s vysokými limity a díky slevě i s bezkonkurenční cenou.

PRŮVODCE OD LONELY PLANET jen pro tebe se slevou 25%

tipy na tripy

Jmenuju se Jan Brunato, jsem digitální nomád a chci s Tebou sdílet svoji vášeň pro levné cestování. Je to 7 let, co aktivně cestuju, a už 4 roky, co se živím na cestách jako digitální nomád.
Mám za sebou bláznivé cesty jako Camino Di Santiago v žabkách (930 km) nebo Norsko na kole ze západu na východ.
Lety po Evropě za 49 Kč, zaoceánské lety za 1980 Kč, víkend v Římě za 1890 Kč, týden v Chorvatsku za 3 900 Kč (celá moje útrata) nebo třeba roční cestu kolem světa, kde jsem za 250 000 Kč strávil 3 měsíce po Americe včetně Havaje, pár týdnů v Karibiku, pak jsem se přesunul do Japonska, Thajska, Indonésie, Singapuru a Kuala Lumpur a celé to ukončil dvouměsíčním roadtripem po Itálii. Několikrát jsem bydlel v hotelu nebo v apartmánu zadarmo nebo ve 4/5* hotelu za cenu hostelu.

další příspěvky